LORNETKA DELTA OPTICAL FOREST II 12X50

02664

Nowy produkt

LORNETKA DELTA OPTICAL FOREST II 12X50

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

860,00 zł brutto

860,00 zł za szt.

Cechy produktu

Producent Delta Optical, Polska
Masa 870g

Więcej informacji

Model 12x50 jest dla osób, które potrzebują dużego powiększenia, aby obserwować obiekty ze znacznej odległości. Powiększenie jest jednak jeszcze na tyle małe, że bez problemu można prowadzić stabilne obserwacje bez użycia statywu. Ze względu na stosunkowo małą średnicę źrenicy wyjściowej, lornetka ta lepiej sprawdza się w trakcie dziennych obserwacji.

Tak jak w całej serii Delta Optical Forest II układ optyczny lornetek składa się z 8 elementów ustawionych w 6 grupach, a w konstrukcji zastosowaliśmy wysokiej jakości pryzmaty ze szkła BaK4, które pokryte są powłokami fazowymi i srebrem, co zapewnia niezwykle ostry i jasny obraz. W parze z pryzmatami, wszystkie soczewki w modelach Forest II mają wysokiej jakości warstwy antyodblaskowe. Dzięki nim lornetki charakteryzują się wysoką transmisją światła i neutralną kolorystyką obrazu. Dobrze wyczernione wnętrza tubusów zapobiegają pojawianiu się w obrazie niechcianych refleksów i „duszków''.

Wszystkie loretki z serii Forest II mają płynnie poruszające się centralne pokrętło ustawiania ostrości i indywidualną korekcję dioptrii w prawym okularze. Plastikowe muszle okularowe (typu Twist-Up) wysuwają się, pozwalając na wygodne dopasowanie okularów lornetki do indywidualnych potrzeb obserwatora. Lornetki z serii Forest II wytrzymają nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Ich szczelna obudowa pozwala na swobodne użytkowanie w wilgotnym terenie, a nawet w deszczu. Lornetki Forest II mogą wytrzymać zanurzenie w wodzie przez 3 minuty, do głębokości 1 metra, a wypełnienie konstrukcji azotem zapobiega zaparowaniu obiektywów.

Ogromnymi zaletami nowych modeli jest ich kompaktowość i mała waga. Wszystkie lornetki Forest II o obiektywach 50 mm mają te same rozmiary 132x58x165 mm i wagę 900 gramów. Stanowią więc idealny kompromis pomiędzy małymi lornetkami klasy 42 mm, a dużo większymi i cięższymi modelami o obiektywach 56-63 mm. Pomimo dużej uniwersalności jaką daje 50-milimetrowy obiektyw, nowe modele Forest II zostały zróżnicowane pod względem powiększenia tak, aby można było dobrać odpowiednie parametry do własnych potrzeb.

powiększenie: 12x 
średnica obiektywów: 50 mm 
pryzmaty: BaK4 
pole widzenia: 84 m / 1000 m 
jasność: 17,4 
sprawność zmierzchowa: 24,5 
wypełnienie azotem: tak 
wodoodporność: tak 
wymiary: 165x133x60 mm 
waga: 870 g

 • Opinie
 • Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz opinię

  LORNETKA DELTA OPTICAL FOREST II 12X50

  LORNETKA DELTA OPTICAL FOREST II 12X50

  LORNETKA DELTA OPTICAL FOREST II 12X50

  30 innych produktów w tej samej kategorii:

  Śledź nas na Facebooku