KOLIMATOR VORTEX SPARC SOLAR

12269

Nowy produkt

KoLIMATOR VORTEX SPARC II 1X22

Więcej szczegółów

W magazynie

1 690,00 zł brutto

Cechy produktu

Producent Vortex, USA
Masa 147 g

Więcej informacji

DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
Gaz wypełniający 
Azot
Kolor plamki 
czerwony
Powiększenie [×] 
1
Typ krzyża celowniczego (siatki) 
kropka 2 MOA
Zasilanie
Zasilanie 
CR2032 × 1
Dane dodatkowe
Maks. regulacja pionowa (wysokości) [MOA] 
100
Maks. regulacja pozioma (nawiewu) [MOA] 
100
Materiał obudowy 
duraluminium anodyzowane
Przesunięcie przy pełnym obrocie [MOA] 
42
Regulacja stopniowa [MOA] 
1
Rozmiar plamki [MOA] 
2
Wymiary
Masa [g] 
167
W zestawie
Elementy zestawu kolimatora
klucz imbusowy 2,5 mm ,
montaż picantinny ,
ściereczka do czyszczenia optyki ,
zakrywka na szkło ,
bateria ,
instrukcja producenta ,
kolimator
Informacje producenta
Symbol dostawcy 
SPC-404

Vortex Sparc Solar to pierwszy celownik kolimatorowy w ofercie marki Vortex, w którym zastosowano technologię solarną AUTO D-TEC, zapewniającą do 150 000 godzin pracy!

Vortex Sparc Solar zaprojektowano z myślą o użytkowaniu broni długiej m.in. karabinkach AR15, strzelbach półautomatycznych, karabinkach PCC.

Zmiany w stosunku do klasycznej wersji celownika Sparc:

 • mniejsza i lżejsza konstrukcja — jedynie 167 g
 • zasilanie wspomagane technologią solarną AUTO D-TEC
 • czas pracy do 150 000 godzin
 • zasilanie za pomocą baterii CR2032
 • czujnik ruchu aktywujący celownik po automatycznym wyłączeniu (po 14 godzinach)
 • większy zakres regulacji punktu celowania - 100 MOA w pionie i poziomie

Lekka budowa

Korpus celownika wykonano z aluminium lotniczego metodą precyzyjnego frezowania. Dzięki skróceniu długości korpusu urządzenie ma także lżejszą konstrukcją ważącą z montażem zaledwie 167 g.

Vortex Sparc Solar gwarantuje „stabilne trzymanie zera”, optyka pozbawiona jest błędu paralaksy, a dzięki nieograniczonej odległości od oka może być wykorzystywany na broni myśliwskiej, karabinkach AR oraz strzelbach półautomatycznych.

Optyka

W celowniku zastosowano soczewki z wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi, naniesionymi na wszystkie granice powietrze-szkło. Dzięki nim kolimator zapewnia wysoką transmisję światła, widziany obraz jest czysty i kontrastowy, a także pozbawiony błędu paralaksy.

Optymalny punkt celowniczy

Do celowania służy czerwona kropka 2 MOA, z możliwością regulacji w pionie i poziomie w zakresie aż 100 MOA. Każdy klik bębna zmienia położenie punktu celowania o 1MOA.

Kropka o wielkości MOA nie przysłania celu, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno do precyzyjnego, jak i dynamicznego strzelania. Celownik ma także szeroki zakres jasności tj. 10 ustawień dziennych i 2 nocne — kompatybilne z noktowizją.

Do obsługi kolimatora służą 2 płaskie przyciski odpowiedzialne za włączanie/ wyłącznie oraz zmiany poziomu jasności, oraz otwarte bębny regulacji położenia punktu celowania.

Technologia solarna AUTO D-TEC

Sparc Solar ma dwie formy zasilania: za pomocą monokrystalicznego ogniwa słonecznego (główne zasilanie) oraz jednorazowej baterii CR2032.

Dzięki technologii Auto D-TEC w momencie, gdy nie ma wystarczającego światła słonecznego zasilanie automatycznie, przełącza się i pobiera energię z baterii CR2032.

W większości warunków dziennych (zewnętrznych), kolimator Sparc Solar będzie działał wyłącznie na energii słonecznej. Połączenie dwóch systemów zasilania zapewnia czas pracy nawet do 150 000 godzin pracy na baterii przy ustawieniu jasności na poziomie 6.

Imponujący czas działania celownika zawdzięcza także zastosowaniu czujnika ruchu, który przy braku aktywności ruchowej wyłącza zasilanie kolimatora (po 14 godzinach) i wprowadza urządzenie w tryb uśpienia.

Ponowne włączenie znaku celowniczego wymaga jedynie poruszenia broni. W przypadku manualnego wyłączenia celownia czujnik ruchu nie aktywuje urządzenia.

Akcesoria w zestawie

W komplecie znajdują zakrywki soczewek, klucz wielofunkcyjny torx, ściereczka do czyszczenia, bateria CR2032 oraz 2 montaże: wysoki 1/3 co-witness do karabinków, oraz niski zalecany do strzelb.

 • Opinie
 • Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz opinię

  KOLIMATOR VORTEX SPARC SOLAR

  KOLIMATOR VORTEX SPARC SOLAR

  KoLIMATOR VORTEX SPARC II 1X22

  30 innych produktów w tej samej kategorii:

  Śledź nas na Facebooku